Zmywarka do zabudowy, czy wolnostojąca – co wybrać?

Wchodząc w dzisiejszych czasach do kuchni każdej pani domu można zauważyć zmywarkę. Każdy z nas doskonale wie, co to za sprzęt. Otóż zmywarka to urządzenie, które zdecydowanie ułatwi codzienne życie gospodyni domowej. Z tego też względu zmywarka w kuchni to dla nas wielki komfort i wygoda. Mamy dwa rodzaje takiej zmywarki. Mianowicie zmywarkę wolnostojącą i zmywarkę do zabudowy. Czym różnią się oba te rodzaje zmywarek i jaką wybrać? By choć trochę ułatwić decyzję, jaką zmywarkę wybrać to w tym artykule omówię każdą z nich z osobna. 

zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy

Źródło: pixabay.com

ZMYWARKA WOLNOSTOJĄCA
Tak więc zmywarka wolnostojąca ma w swoim posiadaniu kompletną obudowę i blat. To pozwoli nam na wybranie w kuchni dowolnego miejsca na jej ustawienie. Oczywiście podłącza się do niej prąd, ciepłą lub zimną wodę, a także kanalizację. Taka zmywarka dostępna jest w różnych kolorach, ale najczęściej spotykane są białe albo srebrne.
ZMYWARKA POD ZABUDOWĘ
Z kolej taka zmywarka pod zabudowę ustawiona jest w ciągu szafek kuchennych. Świetnie mieści się we wnękę o szerokości 45 lub 60 centymetrów, pod blat. Front takiej zmywarki może być całkowicie zabudowany frontem meblowym. Innym rozwiązaniem jest też wybranie zmywarki do zabudowy z widocznym panelem. Jest to w wyglądzie bardzo estetyczne, co tym samym nadaje kuchni ładny, spójny wygląd.

Źródło: pixabay.com

Omawiając oba te rodzaje zmywarek warto jest również wspomnieć, iż mają one różne szerokości. Dlatego też wybierając zmywarkę o szerokości 45 centymetrów, musimy liczyć się z tym, że będzie ona miała mniejszą pojemność. Przyjęte jest, że w zmywarce o szerokości 45 centymetrów możemy zmyć za jednym razem od 8 do 10 kompletów. Natomiast zmywarka o szerokości 60 centymetrów, ma już zdecydowanie większą pojemność. Dlatego przy jednym zużyciu zmyjemy do piętnastu kompletów.
Zmywarka do zabudowy, czy wolnostojąca? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziecie bliżsi podjęcia prawidłowej decyzji.
Posted in: Kuchenne AGD

Comments are closed.