Jak zapobiec awarii pralki?

Pralka to urządzenie, bez którego żadna pani domu nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Dziś już nikt nie pierze ręcznie. Zdecydowanie prościej jest włożyć pranie do pralki i nacisnąć guzik. Jednak warto wiedzieć co robić, aby uniknąć różnych awarii pralki.

Trzymajmy się zasad

Jeśli chcemy, aby nasza pralka działała sprawnie i długo, najpierw przeczytajmy dokładnie instrukcję i zawsze stosujmy się do jej wskazówek. Jeżeli ulegnie awarii nie kombinujmy nic sami przy pralce, ponieważ jest to niebezpieczne. W tym celu lepiej wezwać fachowców, np. Technikan.pl

www.technikan.pl

www.technikan.pl

Czysta pralka

Po dokonaniu zakupu nowej pralki nie możemy doczekać się zanim zrobimy pierwsze pranie. No właśnie, pierwsze pranie powinno odbyć się bez wsadu. Dzięki temu oczyścimy pralkę, jej przewody i wnętrze z różnych zanieczyszczeń,  które odkładają się podczas produkcji pralki. Dodatkowo, w tym czasie możemy sprawdzić jak działa nasza pralka.

Odpowiednia waga

Dzisiaj jeśli włożymy za mało prania do pralki, która ma funkcję ważenia wsadu to nic się nie stanie. Gorzej, jeżeli będziemy tak robić w przypadku pralki, która tej funkcji nie posiada. Nie wolno również przeładowywać pralki, wsadzać do niej zbyt dużo prania. To może skończyć się niespodziewaną awarią.

Usuwamy kamień z pralki

Co jakiś czas powinniśmy wykonywać pranie, które umożliwi nam oczyszczenie pralki z zalegającego w niej kamienia. W tym celu wykonujemy puste pranie, pralkę ustawiamy na 60 lub 90 stopni. Do prania dodajemy środek usuwający kamień oraz przykry zapach wydobywający się z pralki. Najczęściej stosujemy w celu Calgon.

Zmiękczaj wodę

Do prania warto używać środków zmiękczających, które uniemożliwiają osadzanie się kamienia na grzałce.

Porządki i wentylacja

Po zakończonym praniu, warto przetrzeć suchą szmatką drzwi pralki oraz uszczelki. Jeśli nie zamkniemy drzwiczek, to dobrze, wtedy bęben może się wywietrzyć i osuszyć. Natomiast pojemnik na detergenty dobrze jest umyć.

Posted in: Pralka

Zostaw Komentarz