Jak wybrać odpowiedni wsad pralki?

Wsad pralki określa to, jaką ilość ubrań możemy wyprać za pomocą jednego cyklu. Większość osób myśli, że musimy zwracać uwagę tylko na kilogramy, w rzeczywistości wsad pralki ma największe znaczenie. To właśnie jego wielkość pełni kluczową funkcję podczas użytkowania pralki. Jak wybrać odpowiedni wsad pralki?

W sprzedaży znajdziemy pralki, których ładowność waha się od 3 – 10 kg. To, jaką ładowność wybierzemy, powinno zależeć przede wszystkim od częstotliwości prania, ilości domowników. Duże wsady sprawdzą się w przypadku:

  • dużych rodzin
  • rodzin z minimum dwójką dzieci
  • osób, które rzadko wykonują pranie

Duża pralka to taka o ładowności powyżej 6 kg.

pralka

źródło: pixabay.com

W domach, gdzie mieszkają 2 lub 3 osoby to 4-5,5 kg wsad całkowicie wystarczy. Nowoczesne pralki pozwalają nam na ekonomiczne pranie bez względu na to jaką ilość odzieży, czy też materiałów włożymy do pralki. Dlatego też warto wybrać pralki, które są wyposażone w:

Funkcje wagi – ta funkcja pozwala na zważenie ilości bielizny, która znajduje się w bębnie, to z kolei pozwala na dobranie odpowiedniej ilości wody, dzięki temu pralka sama wie, ile wody zużywa na konkretne kilogramy, dzięki temu jest wstanie, obniżyć koszty prania nawet wtedy, kiedy bęben załadowany jest np. tylko do połowy.

Cykl ½ – w zależności od modelu ta funkcja będzie nazywała się inaczej, jednak nie chodzi o nic innego jak możliwość włączenia cyklu bez poboru zbędnej energii, czy też wody, kiedy pralka załadowana jest tylko do połowy.

pralka

źródło: pixabay.com

Szukasz dobrej pralki? Sprawdź Porównanie pralek: Samsung WW70J5346MA LG F14U2TDN1 Electrolux EWF1276GDW.

Automatyczne dobieranie wody – jest to świetna funkcja, dzięki, której nawet w przypadku kiedy zdecydujemy się na większą pralkę, a nie zawsze będziemy zapełniać ją do końca, pralka nie będzie pobierała więcej wody oraz energii niż to konieczne.

Posted in: Pralka

Zostaw Komentarz