Wanna z hydromasażem – czy warto?

W dobie XXI wieku coraz więcej osób urządzając swoją łazienkę decydują się na wannę z hydromasażem. Jest tak, gdyż  taka wanna z hydromasażem to namiastka spa, którą możemy mieć w swojej własnej łazience. Dzięki niej możemy korzystać z leczniczych masaży wodnych. W takim razie, czym jest wanna z hydromasażem, jak działa i czy warto ją mieć? Na te pytania postaram się pokrótce odpowiedzieć w tym artykule.

Źródło: pixabay.com

Tak więc wanna z hydromasażem, to taka wanna, która wykonuje masaż przy użyciu wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Mówiąc prościej: strumień, który kierowany jest na dane partie ciała masuje skórę. Takie uderzenie wody ma być odczuwalne, ale absolutnie nie bolesne. Woda ze specjalnych dyszy kierowana jest przede wszystkim na plecy, ramiona, a także stopy. To właśnie pęcherzyki powietrza masują pod wodą nasze ciało. Skoro wyjaśniłam już co to jest wanna z hydromasażem i jak działa to teraz powiem, czy warto mieć ją w naszej łazience?

Zatem wanna z hydromasażem doskonale sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej łazience. Takie masaże mają właściwości lecznicze, natomiast kąpiel w wannie z hydromasażem głęboko nas odpręża i relaksuje. Poza tym gorąca kąpiel z hydromasażem działa przeciwbólowo, z tego też względu szczególnie skuteczna jest w przypadku dolegliwości stawów. Także nie bez powodu sportowcy zaraz po treningu korzystają z kąpieli w wannie z hydromasażem, gdyż regeneruje mięśnie. Otóż owy zabieg pozwala unikać kontuzji, jak również zapobiega powstawaniu zakwasów.Hydromasaż w wannie przyspiesza też krążenie krwi, która dociera do wszystkich komórek w organizmie, gdyż pobudza ich regenerację. Taki masaż w wannie z hydromasażem polepsza również wygląd naszej skóry. Otóż lepsze mikrokrążenie to młodsza i bardziej naprężona skóra. Taka kąpiel nie tylko odżywia cerę, lecz również modeluje naszą sylwetkę. Poza tym ciepła, wieczorna kąpiel w wannie z hydromasażem sprzyja zasypianiu i w znaczący sposób poprawia jakość naszego snu i komfort oddychania. Kąpiel w tej wannie pomaga też nieco wyregulować nadciśnienie. Jest tak, gdyż w trakcie trwania kąpieli nasze naczynia krwionośne rozszerzają się, co bezpośrednio wpływa na obniżenie ciśnienia krwi.

Źródło: pixabay.com

Jak każdy przedmiot na tym świecie również wanna z hydromasażem ma nie tylko zalety, ale także i wady. Otóż niektórzy zauważyli, że wanna z hydromasażem posiada głośno pracującą pompę. Jest ona w niektórych przypadkach na tyle głośna, że może odebrać przyjemność płynącą z kąpieli. Poza tym wanna z hydromasażem wymaga też specjalnego traktowania, na przykład częstszej dezynfekcji, co dla niektórych osób jest kłopotliwe. Ale i tutaj producenci wanien nie zawiedli, gdyż dostępne są już modele z wbudowanym systemem automatycznego czyszczenia. Wanna z hydromasażem nie nadaje się też do długich kąpieli, gdyż temperatura wody używanej podczas zabiegów rehabilitacyjnych i relaksacyjnych jest stosunkowo niska. Jeżeli więc chcemy cieszyć się długimi, ciepłymi kąpielami w naszej wannie, warto od razu pomyśleć o zakupie podgrzewacza wody.

Czytając powyższy artykuł to już każdy z nas z osobna musi zadecydować, czy warto mieć wannę z hydromasażem w swojej łazience?
Posted in: Łazienka

Comments are closed.