Tego nie rób! Najczęstsze przyczyny awarii lodówki

Jeśli chcemy, aby lodówka była jak najdłużej sprawna, musimy się z nią obchodzić w odpowiedni sposób. Nieumiejętne korzystanie ze sprzętu może ją szybko zepsuć. Zobacz jakich błędów powinniśmy unikać. Niech rutyna nas nie zgubi!

lodówka

Czasami zbyt mocno się spieszymy i popełniamy wiele błędów. Oto najczęstsze przyczyny awarii lodówki:

Zbyt wiele rzeczy na raz

Nie wolno ładować do lodówki, czy zamrażalnika zbyt wielu produktów na raz. To spowoduje, że urządzenie nie będzie całkowicie spełniało swojej funkcji. Prawdopodobnie będzie zbyt słabo chłodziło lub zadziała to w drugą stronę i lodówka nam zmrozi zamieszczone w niej produkty.

Ciepłe produkty

Do lodówki wkładamy tylko wystudzone produkty. W przeciwnym razie awaria lodówki będzie gwarantowana. Najbardziej narażone na tego typu awarię są starsze modele lodówek, te nowsze są na to bardziej „odporne” ale i tak lepiej nie ryzykować i odczekać, aż potrawa sama się ostudzi.

Nieprawidłowe położenie

To też ma duży wpływ na kondycję naszej lodówki. Nie może ona stać w miejscu dobrze nasłonecznionym oraz blisko innych źródeł ciepła, takich jak piekarniki, kuchnie gazowe, czy grzejniki.

Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na to, aby lodówka była dobrze wypoziomowana. Możemy to zrobić poprzez podnoszenie lub obniżenie nóżek. W przeciwnym razie, podczas pracy będzie wydzielać różne niepokojące dźwięki.

Brak wentylacji

W każdej lodówce wolnostojącej obieg powietrza jest niezwykle ważny. Dlatego lodówka powinna być odsunięta od ściany w odpowiedniej odległości.

Upychamy jedzenie na siłę

Wewnątrz lodówki również ważny jest odpowiedni obieg powietrza. Produkty nie powinny dotykać tylnej ścianki.

warzywka

Niedomykalne drzwi

To również duży błąd, nie dość, że przez to lodówka pobiera więcej prądu niż zwykle, to jeszcze może nam się zepsuć i przestać chłodzić produkty.

Jeśli chcesz, aby Twoja lodówka przez długi czas była sprawna, to wystrzegaj się tych błędów. Jeżeli jednak już coś się zepsuło zadzwoń po fachowców. My możemy polecić Ci firmę Technikan.pl zrzeszającą specjalistów z całej Polski.

Posted in: Kuchenne AGD

Comments are closed.