Sprzęt do kuchni jak wybrać?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy wiele czasu, dlatego ważne jest, by znalazły się w nim, wszystkie niezbędne sprzęty, które pozwolą nam na codzienne przygotowanie posiłków i nie tylko.

Design sprzętów AGD

Sprzęt AGD powinien być dopasowany do mebli, kolorystyki ścian oraz podłóg. Ważne by cała stylistyka pomieszczenia była spójna. Urządzając kuchnie, musimy się zastanowić, czy wybrać meble pod zabudowę, czy może wolnostojące. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, do zalet mebli wolnostojących możemy przede wszystkim zaliczyć: mniejsze koszta, duży wybór z różnej półki cenowej, czy też duża dowolność w ustawieniu, wadą tego rozwiązania jest mała kompatybilność z resztą pomieszczenia. Natomiast AGD do zabudowy jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości i bezpieczniejsze w przypadku posiadania dzieci, niestety to rozwiązanie jest droższe i nie mamy dużego wyboru, jeżeli chodzi o design.

kuchnia

źródło: pixabay.com

Sprzęty AGD warto kupić dopiero po zamówieniu mebli, ponieważ musimy wziąć pod uwagę wymiary mebli, często wyliczenia znajdujące się na papierze nie mają przełożenia na rzeczywistość. Dlatego też urządzając kuchnię, powinniśmy zacząć od projektu kuchni, następnie zająć się montażem mebli, a dopiero później kupić urządzenia AGD, które będą dopasowane do wymiarów mebli. Ergonomiczna kuchnia sprawi, że pomieszczenie będzie dla nas komfortowe, każdy z domowników ma inne upodobania, jednak tych kilka wskazówek, sprawi, że będzie ono dopasowane do naszych potrzeb.

Lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak, powinny układać się w kształt trójkąta. W przypadku piekarnika warto umiejscowić go na takiej wysokości, by podczas przygotowywania potraw nie schylać się do niego. Jeżeli decydujemy się na urządzenia pod zabudowę, to piekarnik oraz płytę indukcyjną warto umieścić w innych kolumnach. Wydzielanie dużej ilości ciepła przez piekarnik przy włączonej indukcji może doprowadzić do uszkodzenia płyty.

Problem w wyborze AGD i jego umiejscowieniu może pojawić się w momencie, kiedy planujemy urządzić kuchnie połączona z salonem. W artykule Jak urządzić salon połączony z kuchnią? można dowiedzieć się jak urządzić te dwa pomieszczenia.

Posted in: Kuchenne AGD

Zostaw Komentarz