Profile LED pod wanną

Podświetlenie wanny za pomocą profilu LED to ciekawy sposób na przystrojenie łazienki i stworzenie przyjemnej atmosfery podczas kąpieli. Za pomocą takiego oświetlenia można także optycznie powiększyć pomieszczenie. Zobaczcie, o czym warto wiedzieć, planując montaż takiego oświetlenia łazienkowego!

Montaż taśmy LED pod wanną jest przede wszystkim zbiegiem estetycznym. Biała bądź kolorowa taśma LED zamontowana u podstaw wanny nie da nam intensywnego światła może być jednak uzupełnieniem aranżacji łazienki, bądź spełniać funkcje dekoracyjne. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach, ponieważ ozdobienie łazienki w ten sposób sprawi, że będzie ona przytulna, a także będzie optycznie większa. Poświata, która emanuje spod wanny, sprawia wrażenie, jakby wanna unosiła się w powietrzu. Taki efekt możemy zyskać, gdy pod naszą wanną znajduje się wnęka, w której instalowane jest oświetlenie LED.

Delikatne światło jakie dają profile LED może być niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Korzystając z takiego oświetlenia, nie musimy się obawiać, że będzie nas raziło bądź przeszkadzało domownikom w późnych godzinach nocnych. Dodatkowym atutem takiego oświetlenia jest cena, diody LED bądź lampki LED są energooszczędne.

oświetlenie łazienka

źródło: pixabay.com

Chcąc oświetlić wannę, będziemy potrzebowali taśmy LED, a także odpowiedniego profilu LED, w którym może być ona zabudowana, tak byśmy mogli zwiększyć stopień zabezpieczenia. Wybierając profil LED, powinniśmy zwrócić uwagę na stopień ochrony IP, który będzie informować o wodoodporności obudowy, a więc czynniku, które ma duże znaczenia, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie jeżeli chodzi o montaż profili w tym miejscu, ten parametr jest dla nas bardzo ważny.

By nasza łazienka stała się bardziej przytulna profile LED możemy wmontować w fugi. Pozwoli to nam swobodnie poruszać się po łazience i zyskamy dodatkowy element dekoracyjny.

Profile LED mają bardzo wiele zastosowań, mogą pełnić zarówno funkcje dekoracyjna, jak i praktyczną. Wybierając profile LED, pamiętajcie, by dobrać je zgodnie z potrzebami danego miejsca. Tak np. montując je koło lustra barwa taśmy LED, która jest w niego wmontowana, powinna jak najbardziej przypominać światło dzienne.

Posted in: Łazienka

Zostaw Komentarz