Pralka nowa, czy używana?

Zakup pralki wiąże się z dużymi kosztami, dlatego zastanawiamy się, czy kupić pralkę nową, czy używaną. Często zdarza się, że możemy znaleźć używaną pralkę w bardzo dobrym stanie, jednak czy warto ją kupować? Pralka nowa, czy używana?

pralka nowa

źródło: BestProducts.com

Pralka nowa, czy używana?

Często osoby, które przeprowadzają się do innego miasta, nie chcą brać ze sobą pralki, dlatego też postanawiają sprzedać sprzęt i kupić nowy. Wtedy niektórzy z nas mogą natrafić na bardzo fajną okazję. Jak jednak kupić używaną pralkę, aby nie była to nieopłacalna inwestycja? Przed zakupem pralki warto przyjrzeć się gwarancji i temu kiedy pralka była kupowana. Pralki używanej dłużej niż 3 lata nie opłaca się kupować, występuje wtedy bardzo duże prawdopodobieństwo, że pralka się popsuje. Kiedy chcemy kupić używaną pralkę, warto poszukać takiej, która nie była używana dłużej niż rok i ma jeszcze ważną gwarancje. Przy zakupie pralki nowej, czy też używanej musimy zwrócić uwagę na opinie o danym modelu. Nie warto kierować się pojedynczymi opiniami, przy takim zakupie warto przeczytać raporty na temat sprzętów AGD i na podstawie niego wybrać pralkę, czy też inny sprzęt.

Pralka, która nie była używana przez więcej niż rok, nie powinna mieć żadnych trwałych uszkodzeń, jeżeli tylko poprzedni właściciel dbał o jej czystość i regularnie czyścił filtr, nie powinno dojść do żadnej usterki. Warto jednak sprawdzić, czy nie były do niej wkładana zbyt dużo ilość ubrań tzn. czy załadunek nie przekraczał dopuszczanych norm, w tym celu powinniśmy sprawdzić, czy śruby i mocowania bębna są na swoim miejscu.

używana pralka

źródło: drwallet.jp

Kupując nową pralkę, wiemy, że jesteśmy jej pierwszym właścicielem, dlatego mamy pewność, że nie wystąpią żadne usterki związane z nieprawidłowym użytkowaniem sprzętu, warto jednak zainteresować się pralką, której okres gwarancji jest przedłużony. Niektórzy producenci oferują nawet 10-letnią gwarancję. Pamiętajmy jednak, że jeżeli sprzęt popsuje się z naszej winy, naprawa nie będzie wykonana w ramach gwarancji, dlatego powinniśmy dbać o nasz sprzęt i użytkować go zgodnie z zaleceniami producenta, zarówno w przypadku pralek nowych i używanych.

Posted in: Łazienka

Zostaw Komentarz