Praktyczne porady pieczenie w piekarniku elektrycznym

Często wsadzając ciasto, czy też różne potrawy do piekarnika nie zastanawiamy się za długo i nie myślimy o tym, jaką blachę wybrać, czy też, na jakim poziomie ciasto powinno się znajdować. Dlatego tez czas dowiedzieć się kilka praktycznych zasad na temat pieczenia ciasta.

źródło: pixabay.com

Zacznijmy od blach w piekarnikach gazowych, powinniśmy stosować blachy w kolorze srebrnym, bądź naczynia szklane. Używanie czarnych blach w takim piekarniku może spowodować, że spód wypieku nadmiernie się zarumieni, a może i nawet przypali.

Czarne blachy świetnie sprawdzą się do pieczenia w piekarnikach elektrycznych i także w nich możemy przygotowywać nasze potrawy szklanych naczyniach. Nie zaleca się stosowania srebrnych blach, ponieważ może to powodować niedopieczenie spodu wypieku.

Podczas pieczenia czy to w piekarniku gazowym, czy elektrycznym powinniśmy trzymać się kilku zasad takich jak:

  • Przepis: tylko odpowiednio dobrane proporcje zagwarantują nam, że ciasto upiecze się w odpowiedni sposób. Tak np. ważne jest, aby produkty sypkie łączyć najpierw ze sobą, a dopiero później dodawać składniki mokre.
  • Poziomy piekarnika: w piekarnikach gazowych wypieki powinniśmy umieszczać na wyższych półkach, natomiast w piekarnikach gazowych na wyższych półkach.
  • Temperatura: w przypadku obydwu piekarnikach ważne jest, aby piekarnik był odpowiednio rozgrzany. Temperatura, jaka podana jest w przepisie, nie zawsze jest prawidłowa co do minuty, dlatego też powinniśmy sprawdzać, czy nasze ciasto bądź inna potrawa pieką się w odpowiedni sposób.

źródło: pixabay.com

Producenci oferuje wiele funkcji, które mają nam pomóc w przygotowaniu potraw, jednak zazwyczaj funkcje, z jakich korzystamy to grzanie dolne i górne oraz termoobieg. Oczywiście, jeżeli chcemy, możemy używać innych funkcji, jednak w większości przepisów możemy znaleźć informacje na temat jak długo i w jaki sposób możemy przygotować potrawę za pomocą tradycyjnego pieczenia, czy też termoobiegu.

Posted in: Kuchenne AGD

Zostaw Komentarz