Oprawy ledowe, jak je rozmieścić?

Oprawy LED, czy też inne lampy powinny być rozstawione w przemyślany sposób. W większości pomieszczeń powinniśmy zamontować kilka źródeł światła padających z różnych stron. Oprawy ledowe, jak je rozmieścić?

Oprawy ledowe, jak je rozmieścić?

oświetlenie domu

źródło: almrsal.com

Przede wszystkim w każdym pomieszczeniu powinniśmy zamontować oświetlenie odgórne, jednak warto zwrócić uwagę na to jak będzie padać z niego światło. W kuchni, czy też sypialni powinno odbijać się od sufitu i dopiero później oświetlać pokój. Pamiętajmy także o oświetleniu punktowym takim jak oprawy ledowe stojące, dzięki którym będziemy mogli czytać , takie oświetlenie nie powinno nas oślepiać i powinno być ustawione w taki sposób, abyśmy go sobie sami nie zasłaniali. Oprócz dużym opraw ledowych stojących warto zainteresować się także tymi mniejszymi spokojnie można postawić je w salonie, a nie tylko w sypialni, a więc jeżeli potrzebne ci dodatkowe punktowe oświetlenie salonu to pomyśl własnie nad takim. Oprócz punktowego oświetlenie warto zastanowić się nad oświetleniem, które skupi twoją, czy też gości uwagę na danym elemencie(takie oświetlenie nazywane jest akcentującym), takie oświetlenie zazwyczaj stosuje się do oświetlenia portretu, czy tez innego drogocennego elementu w domu. Możesz zrobić to za pomocą oprawy LED na ścianę, kinkietów, czy też profilu LED. To co wybierzesz do oświetlenia zależne jest od tego na czym chcesz skupić uwagę. Do oświetlenia drogocennych drobiazgów w szafce, czy też blatu świetnie sprawdzi się profil LED, a do oświetlenia obrazu oprawa LED na ścianę.

oprawy ledowe

źródło: klusdesign.pl

5 głównych zasad rozstawienia opraw ledowych

  • Zasada 1– Oświetlenie odgórne nie może oślepiać
  • Zasad 2- Oprawy ledowe od górne powinny być umieszczone w centralnym miejscu pomieszczenia
  • Zasada 3– Oświetlenie punktowe musi znaleźć się w salonie, sypialni oraz pokoju dziecka
  • Zasada 4- Do każdego z pomieszczeń, powinna być inna temperatura barwowa
  • Zasada 5 – Nie oszczędzaj na oświetleniu LED, chociaż jest ono energooszczędne, to najtańsze może nie być wcale takie opłacane
Posted in: Bez kategorii

Zostaw Komentarz