Jak naprawić przepaloną grzałkę?

Grzałka jest najczęściej psującym się sprzętem, jej przegrzanie zazwyczaj spowodowane jest nadmiernie gromadzącym się na niej kamieniem. Chociaż usterka stwarza wiele problemów, to jej wymiana nie jest aż tak kłopotliwa.

źródło: pixabay.com

Zanim zaczniemy wymieniać grzałkę na nową, należy się upewnić, że to właśnie ona jest problemem. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy to grzałka, czy to też coś innego jest powodem awarii, warto skontaktować się z Technikan.pl, jest to serwis, który zajmuje się naprawą pralek we Wrocławiu i wielu innych miastach.

Jak więc rozpoznać, że to grzałka jest problemem? Zazwyczaj rozpoznanie, że to grzałka jest powodem usterki, nie jest takie trudne, kiedy z pralki wyciągamy niedoprane ubrania, to możemy być pewni niemalże w 100%, że to grzałka jest powodem awarii.

Kiedy już jesteśmy pewni, że to grzałka jest powodem usterki, powinniśmy dokładnie sprawdzić jaki model będzie pasował do naszej pralki. Prawidłowo wykonana naprawa jest możliwa, kiedy w instrukcji obsługi znajdziemy dokładne dane na temat modelu grzałki i jej podzespołów.

Zatem wiemy już, że to grzałka jest problemem, wiemy także jaki model powinniśmy kupić. Czas więc na wymianę grzałki na nową. Jak więc wymienić grzałkę na nową?

  • Przygotowujemy naszą pralkę do wymiany, musimy ją odłączyć od prądu oraz odciąć dopływ wody.
  • Musimy zlokalizować umiejscowienie grzałki, może nam w tym pomóc instrukcja obsługi.
  • Następnie odłączamy przepaloną grzałkę, jest to dość proste zadanie, jednak musimy zapamiętać, w jaki sposób została ona zamontowana, najlepiej będzie zrobić zdjęcie.
  • Montując nową grzałkę, zaleca się delikatnie posmarować uszczelki płynem do naczyń.
  • W ostatnim kroku testujemy, czy wymiana grzałki przebiegła pomyślnie.

Czas wymiany grzałki na nową nie powinien potrwać dłużej niż pół godziny.

Posted in: Pralka

One Comment

  1. Sinkoplex says:

    No co prawda najbezpieczniej byłoby zatrudnić do tego fachowca, ale samemu tez się da, także taka instrukcja jest pomocna.