Jaką parownice do ubrań wybrać?

Parownica do ubrań, czyli streamer do ubrań są rodzajem żelazka, dzięki któremu bez problemu wyprasujemy zasłony, firanki, czy odświeżymy odzież. Parownice do ubrań zyskują coraz więcej zwolenników.

parownica do ubrań

źrodło: youlikeitstore.com

Streamer do ubrań to sprzęt AGD nazywany popularnie parownicą do ubrań. Główną zaletą streamera w porównaniu z żelazkiem jest szybkie nagrzewanie, szybkie prasowanie (szczególnie w pionie) oraz możliwość szybkiego odświeżania rzeczy, zwłaszcza zasłon i firan, kiedy są już powieszone.

Parownice do ubrań możemy podzielić na 3 rodzaje:

  1. Streamer do ubrań ręczny – jest to najprostsza parownica, która kształtem przypomina słuchawkę prysznicową, na uchwycie ma wyjmowany pojemniczek na wodę, a w wyposażeniu znajdziemy zazwyczaj końcówkę zakończoną szczotką.
  2. Streamer kompaktowy – wszystkie elementy parownicy kompaktowej wraz z przewodem zasilającym i wężem można schować w podstawie, która jest jednocześnie pojemnikiem i to na nim znajdziemy także panel sterowania, jak też zbiornik na wodę.
  3. Parownica stojąca do ubrań – jest to streamer w typie statywu ze zbiornikiem, te parownice do ubrań są największe i mają bardzo pojemny zbiornik na wodę oraz wbudowany wieszak, niektóre modele mają w podstawie kółka dla wygodniejszego przemieszczenia, pozwalają także na prasowanie w poziomie, a w zestawie mają dołączoną szczotkę.

Parametry parownica do ubrań

Moc parownicy:

  • Od 1000 W – streamery ręczne
  • 1200-1400 W – parownice kompaktowe
  • Do 2200 W parownice do ubrań stojące

Pojemność zbiornika na wodę:

  • 60 ml – w ręcznych parownicach
  • Od 600 ml – w kompaktowych
  • 1500 ml – w stojących
parownica do ubrań

źródło: solostocks.fr

Szybkość nagrzewania:

Najmniejsze streamery potrzebują zaledwie 40 sekund, parownice kompaktowe są gotowe do pracy w niecałą minutę, natomiast stojące modele potrzebują około minuty.

Długość kabla:

Ten parametr liczy się przede wszystkim w parownicach stojących, wynosi od 1,5 do 1,6 metra.

Posted in: AGD

Zostaw Komentarz