Jaką frytkownicę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Frytkownica to idealny sprzęt, aby doskonale usmażyć frytki, inne warzywa, czy ryby i przy tym nie zachlapać olejem całej kuchni. Z tego też względu powinniśmy ją mieć u siebie w domu, w swojej kuchni. Ale, czy tak naprawdę wiemy jaką frytkownicę wybrać? Założę się, że większość z nas tego, nie wie. Dlatego w tym artykule napiszę, jaką frytkownicę wybrać? Na, co zwrócić uwagę przed jej zakupem?

Źródło: pixabay.com

Na samym początku tego artykułu warto, jest wspomnieć, że mamy dwa rodzaje takiej frytkownicy. Między innymi frytkownicę wolnostojącą, jak i frytkownicę pod zabudowę. Czym różnią się od siebie te dwa rodzaje frytkownic?

Zacznijmy od frytkownicy wolnostojącej. Jak sama nazwa wskazuje frytkownica wolnostojąca to urządzenie, które stawiane jest na blacie lub stole, dlatego można ją dowolnie przemieszczać.

Natomiast jeśli chodzi, o frytkownicę pod zabudowę to, jest to urządzenie wbudowane na stałe w blat, nie wystaje ponad blat, tylko jest równa z blatem.

Jaką frytkownicę wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Tak więc kupując, frytkownicę szczególną uwagę powinniśmy, zwrócić na jej filtr. Taki dobry filtr pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się zapachu smażenia po całym domu. Nie zawsze bowiem wystarczy tylko otworzyć okno by pozbyć się zapachu. Najskuteczniejsze są filtry węglowe, które redukują zapachy i wydobywanie się pary. Następnie weźmy pod uwagę jej pojemność. Tu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dla ilu osób będziemy smażyć frytki? Istnieją bowiem na rynku frytkownice o różnych pojemnościach. Nie ma sensu kupować dużej frytkownicy, kiedy mieszkamy sami i posiłki w niej będziemy przyrządzać tylko dla siebie. Szkoda energii, którą urządzenie zużyje na ogrzanie zbyt dużej ilości oleju. Pamiętajmy jednak, że ilość oleju musi być dostosowana do wielkości produktu, który smażymy. Produkt ten musi być całkowicie zanurzony w oleju. Z pojemnością naczynia na olej, wiąże się bezpośrednio wielkość koszyczka, w którym będziemy smażyć nasze produkty. Pojemność takiego koszyczka waha się od 0,6 do 1,3 kg. Wszystko zależy od tego, jak dużą ilość produktu chcemy na raz usmażyć.

Mam nadzieję, że powyższe informacje pozwolą wam kupić odpowiednią frytkownicę.

Posted in: Kuchenne AGD

Comments are closed.