Jak zagospodarować szafki kuchenne?

Nawet najmniejsza kuchnia może być dobrze zaopatrzona. Tylko trzeba dobrze ją zaplanować, aby dobrze wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia. Sprawdź z nami, jak zagospodarować kuchnię i o czym pamiętać.

szafki kuchenne

Źródło: klusdesign.pl

Kilka słów o kuchennych meblach 

Przy projektowaniu mebli, warto pomyśleć o tym, aby górne półki sięgały aż po sam sufit. Jest to szczególnie ważne w małej kuchni, gdzie każdy wolny centymetr powinien być przemyślany.

W kuchni nie powinno zabraknąć szafek z wysuwanymi modułami typu cargo, które będą służyć za domową spiżarnię. A także nowoczesnych szafek narożnych, które umożliwią przechowywania rzeczy nawet w najgłębszych zakamarkach kuchni.

Szuflady

Szuflady różnorodnej wielkości są lepsze, niż zwykłe pułki. W szufladach łatwiej zaplanować rozmieszczenie kuchennego asortymentu. Płytkie szuflady są idealne do przechowywania sztućców, natomiast głębsze nadają się do  przechowywania talerzy, garnków i innych akcesoriów kuchennych.

Organizery

W sklepach znajdziemy różne wypełnienia do szafek, które ułatwią nam organizację. Najbardziej popularne są organizery do sztućców, ale warto zwrócić uwagę również na specjalne uchwyty do talerzy, czy przegródki na przyprawy.

Oświetlenie wewnątrz szafek

Producent oświetlenia LED Klusdesign.pl oferuje profile LED, które umożliwiają oświetlenie szafek, które włącza się automatycznie przy otwieraniu szafki, a wyłącza po zamknięciu.

szafki kuchenne

Źródło: www.klusdesign.pl

Meble z haczykami

Wewnątrz wysokiej półki lub szafki możemy przykleić lub przymocować na prowadnicy kilka haczyków, na których powiesimy np. zmiotkę, ręcznik do rąk, torebki foliowe, czy rękawice kuchenne.

Półka w półce

Wysokie szafki nie zawsze są zagospodarowane w całości. Często stawiamy w nich niskie szklanki, literatki, a przestrzeń nad nimi jest pusta. Możemy temu doradzić dokupując podstawki do półek. Dzięki nim mamy zyskujemy dodatkową przestrzeń, na której możemy ustawiać kolejne naczynia.

Wielofunkcyjne relingi

Czyli metalowe rurki z uchwytami np. na małe ściereczki, szklanki, czy kubeczki.

oświetlenie kuchni

Źródło: www.klusdesign.pl

Wielofunkcyjne pojemniki

Dzięki dużym i pojemnym pojemnikom w prosty sposób zachowamy czystość w pomieszczeniu. Pojemniki są idealne do przechowywania mąki, ryżu, kakao, czy makaronów.

Ułatw sobie pracę już dziś, sprawdź inspiracje oświetlenia szafek u producenta oświetlenia LED klusdesign.pl

Posted in: Bez kategorii

Zostaw Komentarz