Jak odkamienić pralkę? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów

Pralka upierze za nas ubrania automatycznie, dlatego jest dla nas tak ważna. Strasznie ubolewamy nad tym, gdy się zepsuje. Jak wiadomo, jedną z najczęstszych przyczyn psucia się pralki jest kamień w pralce. Dlatego tutaj dowiecie się jak odkamienić pralkę domowymi sposobami.

jak usunąć kamień z pralki

Źródło: pixabay.com

Aby pozbyć się kamienia w pralce próbujemy najróżniejszych specyfików chemicznych. Takie działanie, może z czasem okazać się nieopłacalne. Jest tak, ponieważ po 1 – 2 latach moglibyśmy sprawdź sobie nową pralkę za cenę zużytej chemii. Mając to na uwadze, w tym artykule postanowiłam przedstawić kilka, tanich, prostych sposobów, na to, jak skutecznie radzić sobie z kamieniem w pralce. Oto one:
KWASEK CYTRYNOWY
Do pralki włóżmy kilka starych szmatek, bądź ścierek i wsypmy 3 – 4 opakowania kwasku cytrynowego. Następnie nastawmy pralkę na najwyższą temperaturę i najdłuższy program.
kwasek cytrynowy

Źródło: pixabay.com

OCET 
Wlejmy do pralki ocet, tak gdzieś z jedną butelkę i napuśćmy wody do bębna. Następnie ustawmy program na najdłuższe pranie i najwyższą temperaturę. Kiedy woda znajdzie się w zbiorniku zatrzymajmy pralkę na kilka godzin. Po tym czasie ponownie włączmy pralkę na ustawiony przez nas program. Absolutnie nie bójmy się o to, że gumy i inne części pralki przesiąkną zapachem octu – na pewno nic takiego nie będzie miało miejsca.
SODA OCZYSZCZONA
Otóż z sodą oczyszczoną postępujemy identycznie, jak z kwaskiem cytrynowym. Wsypmy do bębna 3 – 4 opakowania sody oczyszczonej, następnie włóżmy ścierki i nastawmy najdłuższy program i najwyższą temperaturę.
Warto pamiętać, że aby zapobiec kamieniowi w pralce należy wsypać raz w miesiącu do pralki sodę oczyszczoną lub kwasek cytrynowy. Taki kamień nie zbiera się tylko przy bębnie pralki! Po takich zabiegach zajrzyjmy również do innych części pralki, oczywiście, do tych, do których dostanie się jest możliwe. Tylko nie róbmy tego bezpośrednio po praniu, bo możemy poparzyć się wodą, która może wypłynąć z pralki.
Jeśli do naprawy pralki potrzebny jest mechanik, zapraszamy do kontaktu z serwisem Technikan.pl Są w każdym większym mieście. Naprawę można zamówić poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Zapraszamy!

 

Posted in: Łazienka

Zostaw Komentarz