Jak czyścić pralkę?

Jeżeli chcemy długo cieszyć się z pralki, musimy dbać o jej czystość. Często wydaje się nam, że pralka jest czysta, jednak gdy przyjrzymy się bliżej, nie jest już ona taka czysta. Jak czyścić pralkę? Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki?

Pralka, choć pierze nasze ubrania w detergencie, który ma za zadanie spierać brud, może być brudna. Dlatego regularne czyszczenie pralki powinno być rutyną w życiu naszej pralki.

brudna pralka

źródło: pixabay.com

Czyścimy bęben pralki

Raz na jakiś czas powinniśmy włączyć pranie bez wsadu, czyli po prostu musimy włączyć pralkę bez ubrań w środku oraz bez detergentu. Pranie takie powinno być wykonywane w 90 stopniach Celsjusza, aby mieć pewność, że bęben będzie wyczyszczony, możemy wlać do dozownika na proszek szklankę octu (bez obawy twoje pranie po takim włączeniu nie będzie śmierdzieć octem).

Gdzie moje skarpetki? – czyli jak czyści filtr

Często magiczny sposób znikają nasze skarpetki, kiedy odkręcimy zawór filtra, może okazać się, że właśnie tam się zapodziały. Zapchanie filtra jest częstą usterką, która powolnie prowadzi do powodu, przez który pralka może wylewać, nie tylko skarpetki, ale także inne zabrudzenia mogą znaleźć się w filtrze. W pralkach ładowanych od frontu filtr znajduje się po prawej stronie na dole, aby go wyczyścić, wystarczy odkręcić zawór, zazwyczaj widoczność jest utrudniona, więc musimy „wymacać” ręką czy żadna skarpetka, bądź chusteczka higieniczna w nim nie utkwiła. Mniejsze zabrudzenia możemy wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki.

zabrudzona pralka

źródło: pixabay.com

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki?

Osadzający się proszek na ściankach możemy być jedną z przyczyn brzydkiego zapachu z pralki. W pralkach ładowanych od frontu możemy całkowicie wyciągnąć dozownik na proszek, dzięki czemu możemy go dokładnie wyczyścić pod bieżącą wodą z resztek detergentów. Kiedy wyciągniemy dozownik z pralki, także na ściankach naszej pralki możemy zobaczyć resztki pralki, który także powinien być wyczyszczony. Ścianki możemy wyczyścić za pomocą szczoteczki do zębów, a później wytrzeć zwilżoną wodą, bądź octem ściereczką.

Posted in: Pralka

Zostaw Komentarz