Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że mycie naczyń w zmywarce jest tańsze i o wiele prostsze od mycia tradycyjnego. Zdarza się jednak czasem tak, iż nasza zmywarka nie domywa naczyń. Wtedy to niestety zmuszeni jesteśmy do mycia ręcznego. Czemu tak się dzieje, że nasza zmywarka nie domywa naczyń? Otóż powodów niedomywania naczyń przez zmywarkę może być naprawdę wiele, dlatego też warto się o nich co nieco dowiedzieć i zobaczyć, jak sobie samemu z nimi poradzić.

dlaczego zmywarka nie domywa naczyń

Źródło: pixabay.com

Tak więc przyczyń niedomywania naczyń przez naszą zmywarkę może być kilka. Jedną z nich jest oczywiście twarda woda, która może powodować, że jej przepływ jest w znacznym stopniu utrudniony, co tym samym zabrudzenia zmywają się ciężej. Może się również tak zdarzyć, iż zmywarka nie wykonuje całego cyklu zmywania, dlatego woda zamiast być zużywana zostaje wewnątrz urządzenia.

Jak w takim razie rozwiązać niedomywania naczyń przez zmywarkę?

Można to zrobić w trzech krokach:

  1. Po pierwsze sprawdzamy ręcznie czy wewnętrzne części zmywarki nie zapchały się. Przede wszystkim sprawdzamy filtr, w którym bardzo często osadzają się resztki jedzenia lub mniejsze fragmenty przyborów kuchennych. Jeśli zobaczymy, że filtr zmywarki jest zapchany to opróżniamy jego zawartość i oczyszczamy go pod bieżącą wodą przed ponownym założeniem.
  2. Następnym krokiem jest dokładne wyczyszczenie nóg zmywarki, zawiasów, czy nawet otwory w ramionach spryskujących, gdyż również w tych miejscach mogą się osadzać większe pozostałości. Dlatego też jeżeli będziemy regularnie korzystać ze środków czyszczących, które dodatkowo będą czyściły rury w zmywarce, to w przyszłości nie powinniśmy mieć żadnych problemów z działaniem zmywarki.
  3. Trzecim i zarazem ostatnim krokiem jest wyczyszczenie wnętrza zmywarki. Tą czynność także powinniśmy wykonywać regularnie, tak gdzieś mniej więcej, co 3 miesiące, czyli co 100 cykli. W celu wyczyszczenia zmywarki możemy użyć specjalnego płynu do czyszczenia zmywarek. Taki płyn używamy na pustym wsadzie.
Posted in: Kuchenne AGD

Comments are closed.