Dlaczego pralka wylewa wodę bądź nie wiruje?

W tym artykule dowiesz się o dwóch najczęściej spotykanych usterkach w twojej pralce oraz dowiesz się jak sobie z nimi poradzić. Czemu pralka wylewa z dozownika na detergent? Dlaczego pralka wylewa wodę? Dlaczego pralka nie wiruje?

Dlaczego pralka nie wiruje?

pralka wylewa

źródło: pixabay.com

Pierwszą przyczyną, dlaczego pralka nie wiruje mogą być zabezpieczenie, które uniemożliwiają podjęcie wirowania przez za duży poziom wody.

Co w takiej sytuacji zrobić?

Krok 1 sprawdzamy, czy została wybrana funkcja wirowania

Krok 2 sprawdzamy, czy nie zaprogramowano na zero obrotów wirówki

Krok 3 sprawdzamy, czy pralka odpompowuje wodę, jeżeli nie musimy:

Sprawdzić, czy nie włożyliśmy za dużo ubrań, nowoczesne pralki wyposażone są w system automatyki wagowej, który uniemożliwia włączenie wirowania, kiedy prania jest za dużo, w takiej sytuacji wystarczy równomiernie rozłożyć pranie bądź wyjąć zbędne kilogramy, jeżeli pralka nadal nie wiruje, trzeba wezwać fachowca.

Dlaczego pralka wylewa wodę?

pralka zepsuta

źródło: pixabay.com

Pierwszym błędem, jaki popełniamy jest zbyt duża ilość detergentu, przez co pralka wylewa wodę z dozownika, jest to dla nas najlepsza usterka, jaka może spotkać naszą pralkę, ponieważ w takiej sytuacji wystarczy dodawać mniej detergentu, jednak przed tym będziemy musieli kilka razy pozwolić pralce wylać na podłogę, ponieważ będzie się ona musiała wyczyścić z nadmiaru detergentu, jaki dodaliśmy.

Druga często przyczyną wylewania wody przez pralkę jest dziura woda wokół drzwiczek, często, dopiero gdy się przyjrzymy widać, że guma wokół drzwiczek przedziurawiła, musimy więc ją wymienić. Aby guma wokół drzwiczek i uszczelki nie niszczyły się zbyt szybko, po każdym praniu powinniśmy zostawić otwarte drzwiczki, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi dodatkowo unikniemy przykrego zapachu z pralki.

Trzecim powodem wylewania wody przez pralkę może być zapchany filtr, przez co pralka nie może odpompować wody i wylewa ją na podłogę. Aby pralka przestała wylewać z filtra, wystarczy go wyczyścić, musimy go odkręcić, a następnie większe zanieczyszczenia jak skarpetki wyciągnąć ręką, a te mniejsze za pomocą ściereczki.

Posted in: Pralka

Zostaw Komentarz