Dlaczego kapsułki do prania nie rozpuszczają się?

Prawdą jest, że każda gospodyni domowa bardzo dobrze ceni sobie wygodę w wykonywaniu codziennych czynności. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o kwestię prania, a raczej środka piorącego. Takim najpopularniejszym z nich jest oczywiście proszek albo płyn do prania. Jednak w dzisiejszych czasach niekwestionowanym hitem są również kapsułki piorące, które mają już całkiem spore grono swoich zwolenników. Czy na pewno, wiemy, jak używać kapsułek do prania? Dlaczego czasami takie kapsułki do prania nie rozpuszczają się? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

Źródło: pixabay.com

Tak naprawdę sposób użycia kapsułek do prania jest dziecinnie proste. Otóż zasada jest następująca: jedna kapsułka równa się jedno pranie. Taki żelowy woreczek, musimy tylko wrzucić do bębna pralki i już! Dlatego dzięki takim kapsułkom do prania, pranie w pralce, będzie błahostką również dla mężczyzn. Z tego też względu nasi Panowie nie wykręcą się już od nastawienia prania. Gdyż nie trzeba, będzie odmierzać już konkretnych ilości proszku do prania, który zwykle ma tendencję do rozsypywania się na podłogę. Taka dokładnie opracowana formuła kapsułek do prania, sprawi, iż w trakcie kontaktu z wodą woreczek, powinien całkowicie rozpuścić się. Dzięki temu resztki detergentu nie osadzą się w pralce.

Niestety czasami, może zdarzyć się tak, że kapsułki do prania, nie rozpuszczą się. Dlaczego?

Wiele osób uważa, że kapsułki do prania niszczą ubrania i wnętrze pralki, dlatego też są wierne proszkowi do prania i nie chcą z niego rezygnować. Jeżeli zauważymy, że kapsułki, których używamy, nie zawsze rozpuszczają się, a we wnętrzu pralki zalegają resztki kapsułek, to możemy być pewni, że temperatura prania, jaką ustawiamy, jest zdecydowanie za niska. Dlatego powinniśmy ustawiać wyższą temperaturę bądź zrezygnować z używania kapsułek, ponieważ nie rozpuszczone części kapsułek mogą przyczyniać się do wytworzenia nieprzyjemnego zapachu, a nawet mogą zapchać rury.

Za niską temperaturą może stać również awaria pralki. Jeśli ustawiamy pranie z wysoką temperaturą, a kapsułka nie rozpuści się z powodu zbyt zimnej wody, wezwijmy na pomoc serwis AGD. Serwis Technikan znajduje się w każdym, większym mieście, sprawdź na ich stronie, czy jest również u Ciebie.

Posted in: Pralka

Comments are closed.