Co to takiego malakser?

Malakser jest sprzętem, który ma zadanie znacznie ułatwić nam przygotowywanie potraw. Malakser jest niczym innym jak robotem kuchennym, czyli urządzeniem wielofunkcyjnym, które będzie nas wspierać w przygotowywaniu posiłków.

Malakser – jak działa?

Malakser jest urządzeniem znacznie mniejszym niż robot kuchenny, składa się ono z podstawki i podajnika. Głównym elementem tego sprzętu jest silnik, który ma zagwarantować długość i jakość pracy. Urządzeniem posługujemy się za pomocą przycisków, którymi ustawiamy m.in. tryb pracy. Malakser działa na zasadzie ruchu wirowego, wykorzystuje on do tego siatki, noże i tarki, jak więc widać w odróżnieniu od podstawowych robotów tnie, trze, kroi, czy też sieka. Malakser spełnia wiele różnych funkcji. Za podstawowe funkcje uznaje się te wcześniej wymienione. Możliwe jest to dzięki jego wymiennym elementom. To jaki pojemnik, czy narzędzie wybierzemy, zależy od tego, co chcemy za jego pomocą przygotować. Te roboty kuchenne mają wbudowane blendery, dlatego też świetnie sprawdzą się w kuchniach, gdzie stawiamy na funkcjonalność.

źródło : pixabay.com

Podstawowe funkcje malaksera pozwolą nam na przygotowanie prawie każdego pół produktu, tzn. masy na placki, posiekają warzywa na surówkę, czy też przygotują masę na ciasto. Niestety, chociaż jest to urządzenie wielofunkcyjne, to za jego pomocą nie możemy przygotować np. masy jajecznej, więc w kuchni, gdzie znajduje się malakser powinien znaleźć się także mikser.

Na co zwrócić uwagę kupując malakser?

Urządzenia, które możemy znaleźć na rynku za mniej niż 1000 zł, mogą się okazać niczym innym jak blenderem, dlatego też kupując to urządzenie, przyjrzyjmy się dokładnie jego funkcjom, aby nie tylko miksował i rozdrabniał, ale także siekał.

Posted in: Kuchenne AGD

Zostaw Komentarz