Brudne ubrania z pralki – przyczyny

Po wyciągnięciu ubrań z pralki chcemy, by były czyste i pachnące. Niestety czasem dochodzi do smutnych sytuacji, gdy pralka farbuje bądź brudzi ubrania. Jak poradzić sobie z pralką, która farbuje ubrania i jak znaleźć przyczynę? Brudne ubrania z pralki – jak znaleźć przyczynę?

Za duża ilość detergentu

Często zdarza się, że do pojemnika na proszek nasypujemy za dużą ilość detergentu. Często w tej sytuacji proszek się „zbija” zamiast rozpuścić – brudzi ubrania. Powodem brudnych ubrań może być także zabrudzony pojemnik na detergenty, gdy nie jest on regularnie czyszczony, proszek może w nim nawet zgnić.

Nieprawidłowy załadunek bębna

Upychanie ubrań na siłę i załadowywanie go większą ilością ubrań niż to wskazane, powoduje nie tylko, niedopieranie ubrań, ale także uszkodzenie elementów bębna. Zwróćmy, więc na to uwagę ładując ubrania do pralki. Jeżeli załadunek pralki notorycznie jest za duży, może dojść do poważnego i trwałego uszkodzenia urządzenia. Naprawa pralki, w tym wypadku bębna jest bardzo trudno i musi zostać wykonana przez fachowca, by nie doszło do poważniejszych i nieodwracalnych uszkodzeń.

brudne ubrania z pralki

źródło: p;ixabay.com

Ubrania blakną i farbują

Barwnik w większości ubrań, po pewnym czasie wypukuje się i ubrania wyglądają na znoszone i zniszczone. Można sobie z tym poradzić w prosty i bezinwazyjny sposób. Wystarczy wsypać szczyptę pieprzu do bębna przed praniem. Pieprz nie rozpuści się w pralce, więc po wyciągnięciu ubrań z nich warto je dokładnie strzepać. Zamiast pieprzu można także wykorzystać skorupki jajek. Wystarczą dwa/trzy jajka wrzucone do pralki w woreczku.

Zabrudzona pralka

Kamień w pralce, niedokładnie wypłukany proszek, czy też zapchany filtr mogą powodować, pojawianie się plam, na ubraniach. Regularne czyszczenie pralki jest bardzo ważne i możemy wykonywać je specjalnymi, środkami bądź domowymi sposobami jak np. soda oczyszczona. Do dozownika na proszek wsypujemy całe opakowanie sody oraz kwasku cytrynowego i ustawiamy pralkę na 90 stopni.

Jak widzicie, środek do czyszczenia pralki powinien być odpowiednio dobrany do przyczyny. W każdym wypadku możecie znaleźć domowy środek, który poradzi sobie z zabrudzeniami.

Posted in: Pralka

Comments are closed.