5 sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki

Z Twojej lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach? Nie wiesz jak pozbyć się smrodu z lodówki? Tutaj mamy dla Ciebie 5 sposobów, które pomogą pozbyć się tego problemu. 

1.Regularny przegląd lodówki

Przynajmniej 1 na tydzień powinniśmy zrobić przegląd wszystkich rzeczy, które mamy w lodówce. Należy usunąć z niej wszystkie produkty, które są już nieświeże i nie nadają się do spożycia. Tutaj mamy na myśli kiełbasy, wędliny, ryby, serki pleśniowe, stare warzywa, stare owoce, czy otwarte, niedojedzone przetwory i konfitury, na których pojawiły się pierwsze oznaki pleśni.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

2. Mycie lodówki

Lodówka wewnątrz też powinna być umyta. Szczególnie należy zrobić to po generalnym przeglądzie jej zawartości. Szczególnie dokładnie powinniśmy wyczyścić uszczelki i pojemniki na owoce. Nie omijamy żadnych zakamarków, w których mogą znajdować się resztki, okruszki jedzenia. Pamiętamy także o czyszczeniu otworu odpływowego znajdującego się we wnętrzu lodówki. Lodówkę czyścimy wodą z octem lub płynem do mycia naczyń. Lodówkę pozostawiamy otwartą do wywietrzenia.

3. Używaj szczelnych pojemników

Jeśli w swojej lodówce lubisz przechowywać produkty, które mają przykry zapach takich jak: cebula, ryby, kiszona kapusta itp. To przechowuj je w szczelnych plastikowych pojemnikach. Dzięki temu nieprzyjemny zapach nie będzie roznosił się po całej lodówce.

szczelne pojemniki do lodówki

Źródło: pixabay.com

4. Produkty pochłaniające brzydkie zapachy

Jeśli powyższe sposoby nie pomogły na ujarzmienie przykrego zapachu, zawsze możesz użyć produktów, które z pewnością masz w swojej kuchni. Naturalnymi pochłaniaczami nieprzyjemnych zapachów są: mielona kawa, sól kuchenna, soda oczyszczona, sok z cytryny, aromat wanilinowy, czy proszek do pieczenia. Wystarczy, że te produkty umieścimy na spodku w swoje lodówce. Pamiętajmy o tym, że takie naturalne pochłaniacze należy wymieniać na nowe co około 5 dni.

5. Pochłaniacze zapachów z węglem aktywowanym

Kupimy je w sklepach. Świetnie spełniają swoją funkcję. Jednak tak jak wszystko mają określony czas działania. Po czasie podanym przez producenta należy go wymienić.

Posted in: Kuchenne AGD

Comments are closed.