4 pomysły na zwiększenie oszczędności.

Każdy z nas doskonalenie wie, że planowanie domowego budżetu to nie taka prosta sprawa. Opłata za mieszkanie, zakupy spożywcze, ubezpieczenie samochodu, wydatki na edukację, rozrywkę i inne zobowiązania. Taka lista wszystkich kosztów jest naprawdę długa. Nie zapominajmy też o regularnym oszczędzaniu. To znaczy, możemy odkładać pieniądze na swój konkretny cel, na przykład na edukację dzieci albo także na tak zwaną „czarną godzinę”. Takim świetnym sposobem na oszczędzanie jest lokata terminowa. Zapewne wszyscy zastanawiacie się jak zacząć regularnie oszczędzać i skąd wziąć dodatkowe środki? Mam na to 4 pomysły, jak zwiększyć oszczędności.

POMYSŁ 1 – PLANUJMY DOMOWY BUDŻET

Jest to oczywiście jeden z najważniejszych filarów oszczędności. Zwykle jest tak, iż większość osób, nie wie, kiedy i na co wydaje pieniądze, Co oznacza, że kupują tym samym niepotrzebne rzeczy. W momencie, gdy dokładnie zaplanujemy potrzeby naszego gospodarstwa domowego, zobaczymy gdzie „uciekają” nasze dochody, a tym samym przestaniemy kupować zbędne produkty. Takie przemyślane zakupy pozwolą nam, odkładać większe lub mniejsze sumy, ale za to regularnie. Otóż takim najprostszym sposobem na planowanie rodzinnych finansów jest spisanie dochodów wszystkich domowników, ujęcie wydatków stałych, takich jak: czynsz, kredyt i inne opłaty. Następnie to, co, zostanie, należy podzielić na priorytety i wydatki dodatkowe w kategoriach, na przykład zakupy spożywcze edukacja, rozrywka, ubrania. Dzięki takiemu rozsądnemu gospodarowaniu swoimi zarobkami na pewno będziemy w stanie odłożyć kwotę, którą będziemy mogli trzymać na lokacie w banku.

POMYSŁ 2 – OGRANICZMY UŻYWKI I NIEZDROWE JEDZENIE

Jestem pewna, że częste stołowanie się w restauracjach typu fast ford, dla niektórych z nas brzmi kusząco, to niestety nasz portfel i organizm zdecydowanie mówią co innego. Otóż codzienne jedzenie gotowych posiłków jest nie tylko drogie, lecz również nie służy naszemu zdrowiu. Z tego też względu warto jest pizzę, czy też hamburgera, zamienić na zdrowy domowy obiad. Oczywiście dodatkowym plusem jest jeszcze fakt, że w jego przygotowanie, możemy zaangażować całą rodzinę, a co za tym idzie spędzić więcej czasu z najbliższymi. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest także ograniczenie wszelkich używek, takich jak: papierosy, alkohol i cukier. Natomiast niezdrowe napoje gazowane zastąpmy wodą mineralną. Już po jakimś czasie przekonamy się, jak to wpłynie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na grubość naszego portfela.

POMYSŁ 3 – KORZYSTAJMY Z PROGRAMÓW LOJALNOŚCIOWYCH

Co to znaczy? W obecnych czasach wiele sklepów i punktów usługowych proponuje swoim klientom zakupy z użyciem bonu rabatowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze codzienne sprawunki mogą kosztować znacznie mniej. Dodatkowo jeszcze korzystanie z kart lojalnościowych, pozwala wymienić punkty na dość interesujące produkty z katalogów. To też jest świetny sposób na zaoszczędzenie kilku groszy.

POMYSŁ 4 – ODKŁADAJMY PIENIĄDZE Z GŁOWĄ – LOKATY ONLINE

I tak idealnym sposobem bezpiecznego oszczędzania jest lokata w banku.

Posted in: Bez kategorii

Comments are closed.